Zima w Mieście 2018 – podsumowanie


W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Centrum Kultury w Żyrardowie przygotowało bardzo bogatą ofertę na okres ferii zimowych. „Zima w Mieście” to oferta dla dzieci i młodzieży, w wieku od 3-go do 16-go roku życia, bogata w najróżniejsze formy kulturalne. W związku z ograniczonymi możliwościami zasobowymi, liczba uczestników dla zajęć stałych musiała zostać ograniczona.

Zrealizowaliśmy następujące zajęcia stałe: gry planszowe, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, których Gośćmi Specjalnymi byli: Jarosław Lange (instrumenty perkusyjne) oraz Zbigniew Perka (gitara), zabawy i gry ruchowe prowadzone przez Jacka Rubikowskiego, warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Monikę Rosińską, warsztaty garncarskie, „Muzyczne Pląsy” prowadzone przez Roberta Siniarskiego, zajęcia taneczne prowadzone przez Karolinę Troll-Lasecką (taniec nowoczesny) oraz karaoke.

Ogólnodostępne przedsięwzięcia wyglądały następująco: spektakl „Od Popiela do Piasta” w wykonaniu teatru lalek PINOKIO, dyskotekę karnawałową przygotowaną przez instruktorów CK, koncert „bajkowy” z największymi przebojami z bajek Walta Disneya w wykonaniu Zespołu wokalno – aktorskiego SONATO, spektakl „Świnki Trzy”: Pepa, Mela, Kwi” zaprezentowany przez Teatr Zagłębie w Sosnowcu, Jam Session przygotowany przez instruktorów CK, wyjątkowy „pokaz iluzjonisty”, a także spektakl „Tytus, Romek i Atomek” w  wykonaniu Teatru Kamienica.

Nie sposób nie wspomnieć także o ofercie Kina Len, która w tym roku była bardzo aktualna, a na wszystkie seanse została zastosowana cena promocyjna.

W zajęciach stałych wzięło udział prawie 60 dzieci. Szacujemy, że z wydarzeń ogólnodostępnych skorzystało blisko 1800 osób, a ze specjalnej oferty kinowej ponad 800 osób.

Cały projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Żyrardowa.

Zachęcamy do obejrzenia wybiórczej fotorelacji z powyższych wydarzeń, jednocześnie dziękując i zapraszając na „najlepsze ferie w mieście” w przyszłym roku!