WALENTYNKOWY TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O MIŁOŚCI


Centrum Kultury i Resursa w Żyrardowie serdecznie zapraszają młodzież ze szkół średnich oraz klas gimnazjalnych szkół podstawowych do udziału w „Walentynkowym Turnieju Jednego Wiersza o Miłości”, który odbędzie się w Resursie we czwartek, 14 lutego 2019 r. – pocz. o godz. 14.30.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest przeczytanie lub wyrecytowanie
z pamięci przez uczennicę (ucznia) jednego wiersza nt. miłości, koniecznie własnego autorstwa, a następnie wręczenie jury wydruku tego wiersza, podpisanego czytelnie imieniem i nazwiskiem autorki (autora) – ważne: turniejowy wiersz nie może być nigdzie wcześniej publikowany, ani nagradzany czy wyróżniany; czas występu jednej zawodniczki (jednego zawodnika) ograniczony zostanie do 2 minut. Dopuszcza się potraktowanie tematu „miłość” szeroko, np. przedstawienie go także w aspekcie rodzinnym, religijnym, patriotycznym, przyrodniczym.
Do współzawodnictwa należy się zgłaszać w trakcie trwania turnieju.

W jury zasiądą doświadczeni literaci, członkowie organizacji skupiających pisarzy i poetów. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody pieniężne (pula 450 zł, o podziale zadecyduje jury), książkowe wyróżnienia i dyplomy.

Na życzenie wydajemy dla nauczycieli przygotowujących uczestników (ew. dla szkół) oraz dla poszczególnych uczestników zaświadczenia o udziale
w turnieju – w tej sprawie jury przyjmuje bezpośrednio po zakończeniu zawodów.