Spektakle w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Opublikowane przez Dominika Dawidowicz w dniu

25 stycznia o godzinie 17:00, w Resursie (ul. 1-go Maja 45) rozpocznie się wykład pt. „Inspiracja ludzi trzeciego wieku – teatr seniorów” – prelegent Izabella Worona. Po wykładzie odbędą się dwa spektakle. Pierwszy z nich – „Syreny” – przygotowany został przez skierniewicką grupę AleBabki. Drugi – „Grunt to rodzinka” – zaprezentowany zostanie przez grupę „Babki z Rodzynkami”, która działa w Skierniewicach. Zapraszamy wszystkich słuchaczy UTW, a także pozostałych zainteresowanych. Poniżej znajduje się ramowy program wydarzenia, krótkie opisy spektakli oraz grup.

17:00 – wykład pt. „Inspiracja ludzi trzeciego wieku – teatr seniorów”

17:30 – spektakl pt. „Syreny”

18:15 – spektakl pt. „Grunt to rodzinka”

„AleBabki” (Łowicz)
Spektakl „Syreny” nawiązuje m.in do tego, że dobro, które mamy w sobie i którym się dzielimy, wraca do nas, jak pisał H.Ch. Andersen w swojej baśni, nad którą pracujemy: „więc czyńmy, co w mocy naszej jest dobrego (…), gdzie zaraza zabija ludzi; tam nieść im będziemy pomoc i ratunek (…), a która przez lat trzysta, nie ustając w pracy, czyni tyle dobrego, ile tylko może, ta otrzymuje duszę nieśmiertelną, zdolną żyć wiecznie, w wiecznej szczęśliwości .

„Babki z Rodzynkami” (Skierniewice)
„Grunt to rodzinka” :”Tata się żeni, na tacie siostro trzeba się znać, tata nam nową mamę chce dać”. Spektakl opowiada o perypetiach wdowca, który ma już dwie dorosłe córki i pragnie odmienić swoje życie, by móc w pełni korzystać z tego co niesie status wolnego seniora.

Grupa teatralna „Babki z rodzynkami” powstała 2009 roku po realizacji projektu „Kwiaty  na pustyni” , który zrealizowany został wraz z Teatrem Negatyw prowadzonym przez Izabellę Woronę. Praca teatralna stałą się dla seniorów swojego rodzajem sposobem na życie. Izabella Worona z powodzeniem prowadziła zespół przez dwa lata realizując trzy spektakle, z których „Wdowy” według Stanisława Mrożka zostały nagrodzone na Przeglądzie Seniorów w Skierniewicach oraz festiwalu teatrów seniorów w Warszawie w domu kultury na Targówku oraz w Sieradzu na Regionalnym Przeglądzie Teatrów Seniorskich.

Serdecznie zapraszamy!

 

Kategorie: AKTUALNOŚCI