RUSZAJĄ ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

RUSZAJĄ ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Z przyjemnością ogłaszamy, że ruszyły zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2019/2020.

W ofercie znajduje się 10 różnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Centrum Kultury w Żyrardowie prowadzi zapisy na zajęcia z:

CERAMIKI
FITNESSU
MUZYKI
RĘKODZIEŁA
TEATRU
PLASTYKI

Zapisów można dokonać bezpośrednio w kasie Centrum Kultury w Żyrardowie. Na powyższe zajęcia obowiązuje karta zgłoszeń.
Wypełnioną kartę należy przesłać skanem na adres ckzyrardow@ckzyrardow.pl lub dostarczyć osobiście do kasy CK.
Więcej informacji pod numerem telefonu 46 855 30 54

Na pozostałe zajęcia, zapisy przyjmują instruktorzy pod następującymi numerami telefonów:

BALET – Grzegorz Maślanka – 536 400 064 (Rekrutacja odbywa się poprzez: https://www.szkolazyrardow.pl/ )
BĘBNY – Jarosław Lange – 519 174 132
TANIEC – Espaniola – 693 464 567
YOGA – La Paula – 601 790 000
GITARA – Zbigniew Perka – 782 176 952

*Liczba miejsc jest ograniczona.

Opis zajęć:

FITNESS – KULTURALNA SIŁKA
Zajęcia dla każdego. Zapraszam osoby początkujące jak również te, które regularnie trenują.

Jestem trenerką i instruktorką Pilates oraz Pilates Senior jak również Pilates Core – zdrowy kręgosłup i praca po porodzie oraz trening kobiet w ciąży. Prowadzę treningi grupowe jak również treningi personalne. Lubię żyć aktywnie i zachęcam do tego moich podopiecznych. Aktywność fizyczna, odpowiednia dieta to przepis na zdrowe i długie życie oraz ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi. To również pozbycie się złych emocji i nauka radzenia sobie ze stresem poprzez różne ćwiczenia, również te relaksacyjne. Nieważne, na jakim jesteś teraz etapie. Czy jesteś osobą początkująca, wiecznie początkującą czy ćwiczysz od dłuższego czasu, jestem w stanie sprawić, że poczujesz się jeszcze lepiej. 😉

TANIEC – SALSA Z ESPNIOLĄ

20:00 – salsa solo – zajęcia dla kobiet. Pełne kobiecości ruchy dodają pewności siebie każdej kobiecie, a ogrom endorfin unoszący się w powietrzu wypełnia sale po brzegi.
21:00 – salsa dla par – wspólne spędzanie czasu w rytmie salsy to świetny pomysł dla zakochanych i nie tylko. Figury widowiskowe, nauka prowadzenia w tańcu oraz świetna zabawa – to krótka charakterystyka zajęć dla par.

TEATR – ZAJĘCIA TEATRALNE Z TOCZKIEM I HUMOREM

Pasjonujesz się teatrem? Chcesz sprawdzić się na scenie? Przyjdź do Centrum Kultury w Żyrardowie na „Zajęcia teatralne z toczkiem i humorem”. Skierowane są one do młodzieży od 14 roku życia. Prowadzenie: aktorka i animator kultury, Dominika Dawidowicz.

CERAMIKA – ZAJĘCIA CERAMICZNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Zajęcia ceramiczne dla dzieci odbywać się będą: 
Dla dzieci – poniedziałki i środy w godz. 16:30-18:00. Prowadząca Małgorzata Krawczykiewicz

Dla młodzieży – poniedziałki i środy w godz. 18:30-20:00. Prowadząca Małgorzata Krawczykiewicz

Dla dorosłych – w godz. 17:30-19:30. Dni tygodnia podamy bliżej września.
Prowadząca Marta Krasna Kornak

Ekspresję można wyrażać na wiele sposobów. Dzięki zajęciom ceramicznym rozwijane są talenty manualne, postrzeganie, rozwijana jest wyobraźnia. 

Świat barw i kolorów, które można wykorzystywać z pomocą materiałów i technik modelowania, może stać się dla każdego niekończącą się przygodą. Serdecznie zapraszamy na zajęcia ceramiczne w Centrum Kultury. Stwórzmy razem wyjątkowe dzieła sztuki.

BALET

Rekrutacja grup: balet, gimnastyka artystyczna i estetyczna, modern jazz i roztańczone maluchy.

Grupy rekreacyjne – to te które uczą się od podstaw lub mają już poziom średniozaawansowany. Do grup rekreacyjnych będzie można się dostać po przejściu rekrutacji podstawowej (Informacja dot. rekrutacji znajduje się poniżej).

Grupy reprezentacyjne (zawodnicze) – to te, które mają już bardzo wysoki poziom zaawansowania. Do grup reprezentacyjnych będzie można dostać się tylko po zdaniu testów sprawnościowych i egzaminów umiejętności, które potwierdzą stopień zaawansowania ucznia (Informacja dot. rekrutacji znajduje się poniżej).

Szkoła Tańca i Sztuki Baletu MASH ART daje gwarancję merytoryczną w procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży. Zatrudniamy tylko osoby, które poza tym, że same tańczą i lubią ruch, posiadają odpowiednie kwalifikacje (merytoryczne i pedagogiczne), poświadczone certyfikatami i egzaminami państwowymi, co przyczynia się do umiejętności prowadzenia zajęć, dawania profesjonalnych uwag a w rezultacie jakości edukacji – bezpieczeństwa i efektów pracy Państwa dziecka.

YOGA – LA PAULA

Zajęcia: w każdą środę, w godzinach 19:30-21:00 w Sali lustrzanej CK.

Joga to odpowiednie balansowanie oddechem w połączeniu z ruchem ciała i stanem umysłu. W jodze praca z ciałem jest punktem wyjściowym do pracy nad sobą. Praktyka jogi opiera się na ćwiczeniu pozycji, których celem jest uelastycznienie, wzmocnienie i oczyszczenie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała.

Joga to sposób myślenia, funkcjonowania w społeczeństwie, sposób traktowania innych oraz samego siebie. To poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: kim naprawdę jestem?

Dla kogo: Praktyka jogi skierowana jest do każdego.

Korzyści:

– rozciągnięcie i rozluźnienie ciała
– praca nad oddechem
– osiągniecie wewnętrznej harmonii
– zwiększenie siły i stabilizacji

RĘKODZIEŁO

Własnoręczne tworzenie unikatowych produktów może przynieść więcej satysfakcji. Niewielkimi nakładami finansowymi, można uzyskać niesamowite rzeczy. Podczas zajęć rozwijamy zdolności manualne i tworzymy unikatowe dzieła. Rękodzieło to: ubranka i zabawki dla małych i dużych, materiały dekoracyjne, biżuteria, ozdoby i inne. Praktycznie i relaksacyjnie.

Niedziele w Centrum Kultury w Żyrardowie.

PLASTYKA

Serdecznie zapraszamy do zapisów do naszej pracowni ogólnoplastycznej, dzieci w wieku 8-12 lat, w programie nauka malarstwa i rysunku, zajęcia w każdy czwartek w godzinach 16:30-17:30, koszt 20 zł, opłata w kasie Centrum Kultury, zapisy pod numerem: 46 855 30 54 lub w sekretariacie na pierwszym piętrze.

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Klaudia Słojewska

MUZYKA – STUDIO PIOSENKI CK

Masz 6-14 lat? Chcesz zabłysnąć na profesjonalnej scenie? Nagrać swój pierwszy teledysk?
Zapisz się do Studia Piosenki – Centrum Kultury w Żyrardowie!!!
To świetna okazja by rozwinąć talent wokalny, aktorski i taneczny.Poznaj, czym tak naprawdę jest scena. Odkryj tajniki radzenia sobie z tremą i własnymi słabościami.
Dowiedz się, jaką rolę w procesie nauki odgrywa sen, dieta, ruch oraz kreatywność.
Pracuj nad wytrwałością, która jest kluczem do większości sukcesów.
Ogłaszamy nabór do dziecięcego zespołu wokalnego!

Karolina Matusiak – Absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność – dyrygentura chóralna oraz szkół muzycznych I i II stopnia w klasie fortepianu, fletu poprzecznego, śpiewu solowego/operowego.

Kompozytorka, autorka piosenek dla dzieci i młodzieży. Niezbędne kwalifikacje, wiedzę psychologiczną i pedagogiczną wyniosła z uczelni, licznych kursów muzycznych Carla Orffa oraz wieloletniej współpracy z pedagogami i psychologami dziecięcymi. Od dziecka związana ze sceną. Od wielu lat przygotowuje dzieci do występów artystycznych, konkursów muzycznych, zdobywając liczne nagrody. Prowadzi autorskie zajęcia muzyczne z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, szkołach, domach kultury, organizuje i prowadzi imprezy kulturalne, szkolenia w zakresie higieny głosu, muzyczno-interaktywne warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Swoje zajęcia opiera na muzyce, ruchu i kreatywności, w przekonaniu, że jest to najprostszy i najskuteczniejszy bo naturalny sposób dotarcia do dziecka.

BĘBNY

Zajęcia prowadzi Jarosław „Fidel” Lange.

GITARA

Karnet miesięczny (4 x 45 min.) – 140 zł 

Zajęcia jednorazowe: 40 zł

Z gitarą: śpiewany, aranżujemy, komponujemy, nagrywamy. 

Dzięki nauce gry na gitarze pobudzisz swoją kreatywność. Dzięki regularnym zajęciom nie tylko wzrośnie Twoja satysfakcja z rezultatów, ale poprawi się Twoja pamięć co bardzo ułatwia naukę. Zrelaksuj się i wyraź swoją ekspresję właśnie w ten sposób. 

Author Avatar
by Dominika Dawidowicz