ROYAL LVIV BALLET PONOWNIE W ŻYRARDOWIE


ARTYŚCI NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ – ROYAL LVIV BALLET – PRZEDSTAWIAJĄ

Dziadek do orzechów – to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiernie zachwyca publiczność całego świata.

Widowisko najwyższej klasy zapewnia fenomenalny zespół ROYAL LVIV BALLET

Czar i magia zimowej pory i świątecznej atmosfery oddane widowiskowym tańcem artystów ROYAL LVIV BALLET – Spektakl Baletowy „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego to bajkowa historia pełna magii, barwnych marzeń, z nieodłącznym wątkiem miłosnym i widowiskiem na najwyższym poziomie artystycznym.

„Dziadek do orzechów” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką.

W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami ręcznie szyte stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu.

Wrażeń i emocji, jakie wzbudza spektakl nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Ballet sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach.

Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć:

„.. tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych , co tańca nie lubią..”

„… Wrażeń i emocji jakie wzbudza spektakl nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć…”

„… mistrzowskie wykonanie i latający tancerze, genialne…”

15.12.2018 – godz. 18:00

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach
Czas trwania spektaklu – 2 godziny

Ceny biletów:

PARTER
bilet normalny – 90 zł
bilet ulgowy (do 15 roku życia) – 85 zł

BALKON
bilet normalny – 85 zł
bilet ulgowy (do 15 roku życia) – 80 zł