LATO ŻYRARDÓW 2018 – WAKACYJNA PRZYGODA


Wakacje spędzane w mieście wcale nie muszą być nudne. Na spotkanie z wakacyjną przygodą zapraszamy do Centrum Kultury w Żyrardowie! Przez całe lato dbać będziemy o to, aby każdy z Was zebrał wspaniałą, jedyną w swoim rodzaju kolekcję wakacyjnych wspomnień.

Startujemy już w najbliższy weekend.

W sobotę o godz. 12.00, zapraszamy na spektakl teatralny dla młodszej publiczności zatytułowany „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie”. Będziemy budować eko-domek dla wiewiórki, segregować razem śmieci, poznawać tropy zwierząt, a na zakończenie wszyscy razem złożymy uroczystą przysięgę „EkoDzieciaków”, deklarując troskę, teraz i w przyszłości, o naszą zieloną Planetę.

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższą niedzielę, gorąco zapraszamy na bajkowy seans  w Kinie Len. Początek o godz. 13.00.

Od poniedziałku ruszamy z projektami warsztatowymi adresowanymi przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Nasze propozycje to m.in. warsztaty dziennikarskie w Resursie, przygotowane wspólnie z lokalną rozgłośnią, Radiem Victoria, warsztaty wokalne w Studiu Piosenki Centrum Kultury w Żyrardowie, warsztaty rękodzielnicze, a także warsztatowe spotkanie dla prawdziwych wilków morskich pod tajemniczo brzmiącym tytułem: „Morska Przygoda”.

W sobotę chcemy zabrać Was na spotkanie z barwną historią Żyrardowa. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o dziejach naszego zabytkowego miasta, zapraszamy do Resursy punktualnie o godz. 12.00.

Na drugi tydzień lipca zaplanowaliśmy kolejną porcję spotkań warsztatowych. Będą m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, a także spotkanie z bardzo lubianym przez dzieci, Panem Pero.

Coś szczególnego, coś specjalnego przygotowaliśmy na piątek, 13! Będzie to prawdziwa kulinarna uczta dla łasuchów! Z nami pech nie ma szans! Nasze ”Słodkie śniadanie” wprawi w doskonały nastrój i przezwycięży każde fatum!

Drugi tydzień lipca także kończymy mocnym akcentem. Będzie to spotkanie z dawno niewidzianym w Żyrardowie teatrem ulicznym oraz wernisażem żywych rzeźb.

Przez całe wakacje, codziennie zapraszamy również na specjalne wakacyjne seanse w Kinie Len.

Informacje o projekcjach, a także szczegółowy program „Lata Żyrardów” znajdziecie na stronie internetowej Centrum Kultury w Żyrardowie oraz na naszym profilu w mediach społecznościowych.

Czekamy na Was w Centrum Kultury w Żyrardowie! Do zobaczenia!

Lato Żyrardów – plakat

KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ_edit