KONCERT Z OKAZJI DNIA BABCI I DNIA DZIADKA


Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński zaprasza wszystkie Babcie i Dziadków na „Recital Polskiej Piosenki”, który odbędzie się 21 stycznia 2018 roku, o godzinie 17:00, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie (Plac Jana Pawła II nr 3, 96-300 Żyrardów).

 

Występują:

Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Gwiazda.

Bogna Dulińska  fortepian, kierownik muzyczny, Akademia Muzyczna w Łodzi

Małgorzata Domańska skrzypce  Filharmonia Łódzka 

Zuzanna Niedzielak klarnet, aranżacja, Teatr Wielki w Łodzi

Aleksandra Strasińska flet Teatr Muzyczny w Łodzi

Sylwester Masłoń kontrabas Teatr Wielki w Łodzi

Arkadiusz Płaziuk wiolonczela Teatr Wielki w Łodzi

Zespół BognaBand,  który tworzy sześcioro muzyków na stałe związanych z łódzkimi instytucjami kulturalnymi m.in. Filharmonią Łódzką czy Teatrem Wielkim w Łodzi, prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową od trzech lat. Występuje zarówno z projektami muzyki instrumentalnej, jak i towarzysząc znakomitym wokalistom. Repertuar jakim dysponuje jest bardzo rozległy- utwory sakralne, operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni patriotyczne, kolędy,j ak również kompozycje muzyki popularnej. Zespół działa pod kierownictwem Bogny Dulińskiej– pianistki związanej z Akademią Muzyczną w Łodzi, natomiast aranży dokonuje klarnecistka i kompozytorka, Zuzanna Niedzielak. BognaBand to nie tylko gwarancja wysokiego poziomu artystycznego, to również przemyślana stylizacja pod kątem prezencji, no i wspaniała energia płynąca z pasji do muzyki.

                                                                                                                                                                                                                                                              

RECITAL POLSKIEJ PIOSENKI  to znane i lubiane polskie przeboje muzyki filmowej, piosenki oraz piosenki skomponowane przez Krzysztofa Gwiazdę do wierszy polskich poetów .W trakcie występu, artyści  rozmawiają   z publicznością, można powiedzieć, że
jest to swojego rodzaju dialog muzyczno–słowny, skracają  dystans z widzami, co bardzo często prowadzi do wspólnej zabawy, śpiewu, a nawet… wspólnego tańca.

W programie usłyszymy: utwory muzyki filmowej z Vabank, Noce i Dnie, Walc z Trędowatej.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!