KONCERT PIEŚNI WOLNOŚCI


W ramach obchodów Święta Wolności w Żyrardowie, w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce, serdecznie zapraszamy na koncert ,,Pieśni Wolności” w wykonaniu zespołu wokalno – aktorskiego ,,Sonanto”. Koncert odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Koncert jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdują się pieśni związane z tym wielkim ruchem społecznym – także te, które po latach stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski. Przypomnimy więc między innymi twórczość najbardziej znanych bardów ruchu – Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka czy Jana Pietrzaka.

Koncert poprowadzi konferansjer, który wzbogaci program artystyczny przez ukazanie historycznego kontekstu powstania i popularności kolejnych utworów.

Premiera koncertu miała miejsce z okazji uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – bohaterom opozycji demokratycznej.

02.04.2019 r., godz. 19:00
Centrum Kultury w Żyrardowie,
96-300 Żyrardów
Wstęp wolny