FUNDACJA SZTUKMISTRZE – SPEKTRUM


Przed nami trzeci spektakl w ramach programu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego!

„Spektrum” – to spektakl nowego cyrku, łączący w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest on zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego. Cel ten pozwolił uzyskać unikalną warstwę wizualno – ruchową, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów. „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego jak i starszego widza.

Spektakl wyprodukowany został przez Fundacja Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy współpracy z Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla Carnavalu Sztukmistrzów 2015.

Spektakl Spektrum 18 listopada godzina 18.00

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 17 listopada o godzinie 16.30 w Centrum Kultury – warsztaty od 10 go roku życia. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres a.zimoch@ckzyrardow.pl
Liczba miejsc ograniczona.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Bilet w cenie 15 złotych do nabycia w kasie kina bądź na stronie www.kinolen.pl

 

Przed nami trzeci spektakl w ramach programu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa…

Opublikowany przez Centrum Kultury w Żyrardowie Wtorek, 30 października 2018