77 URODZINY STANA BORYSA W CENTRUM KULTURY


W niedzielę 2 września gościliśmy w murach Centrum Kultury gwiazdę wielkiego formatu – Stana Borysa, który świętował z mieszkańcami Żyrardowa, a także przyjaciółmi i rodziną swoje 77 urodziny. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu pt. „Wolność jak płomień” w reżyserii Iwony Sadowskiej (Los Angeles Cinema Festival of Hollywood)-Award of Merit, Hollywood (FamewalkFilms Film Festival)-II Nagroda w kategorii pełnometrażowych filmów dokumentalnych). Film nagrodzony został gromkimi brawami.

Po projekcji filmu, publiczność mogła także porozmawiać ze Stanem i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania. Nie obyło się także bez niespodzianki przygotowanej dla bohatera wieczoru!
Po wspólnym odśpiewaniu „Sto lat”, na scenie pojawił się tort, a także kwiaty i prezenty, m.in. od p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, który wręczył jubilatowi pamiątkowy grawer z podobizną Philippa de Girarda.

Jeśli tort, to też szampan, którym częstowali się goście we fayer Centrum Kultury, gdzie Stan Borys podpisywał swoje płyty, plakaty i zdjęcia.

Pracownicy Centrum Kultury dołączają się do wszystkich życzeń i czekają na kolejne spotkanie ze Stanem w ceglanym Żyrardowie!